top of page

Телескоп Галілея

Презентация Microsoft Office PowerPoint.

   У 1609 р. Г. Галілей сконструював зорову трубу, що складалася з свинцевої трубки і двох скляних лінз на її кінцях. З одного боку лінзи були плоскі, з іншого – одна лінза була увігнута, а інша - опукло-сферична.

   Правда, Г. Галілей називав свій винахід «окуляром». «Телескопом» що перекладається з грецької, як «дивлюся в далечінь» його вперше назвав філолог Демесіані. Хоча Г. Галілей і не був винахідником зорової труби, він перший її удосконалив використовуючи відомі знання з оптики.

   Після ретельних вимірів і розрахунків, телескоп вийшов неймовірно точним (на ті часи), і дозволив Г. Галілею зробити чимало відкриттів. Використовуючи цей винахід, він перший побачив нічне небо, Місяць, що дозволило йому в подальшому зробити чимало приголомшливих відкриттів. На поверхні Місяця він виявив гори й долини, в сузір'ї Плеяд – понад 30 зірок замість 7, як вважалося раніше, а в сузір'ї Оріона він нарахував 80 зірок замість 8. Спостерігаючи за Юпітером, Г. Галілей припустив, що ця планета має свої супутники, а за розмірами вона у кілька разів більша за Землю. Венера обертається навколо Сонця, а Сонце – навколо своєї осі.

    
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

   Своїми спостереженнями Г. Галілей просто і точно довів, що будь-яке космічне тіло може обертатися поряд з іншими небесними тілами, не тільки біля Землі. Видатний астроном докладно описав плями на Сонці. Звичайно їх бачили і інші дослідники, але ніхто так і не зміг правильно їх описати, до тих пір поки це не зробив Г. Галілей.

   Крім спостережень за Місяцем, учений також відкрив світлові фази Венери, які він у своїх працях порівнював з фазами Місяця. Усі такі важливі спостереження полягали в тому, що Земля разом з іншими планетами нашої галактики обертається навколо Сонця.

   Свої спостереження та відкриття Г. Галілей описав у науковій книзі «Зоряний Вісник». Саме після прочитання цієї книги і відкриттів, які він зробив, практично всі монархи в Європі зажадали придбати телескоп. Сам же учений подарував кілька винаходів своїм покровителям.

Звичайно ж, у порівнянні з нинішніми телескопами типу «Хаббл», телескоп Г. Галілея виглядає нехитрим і простим. Він складався з зорової труби, на кінці якої з одного боку встановлювалася двоопукла лінза, через яку проходило світло і фокусувалося на лінзі під назвою фокус, потім зображення подавалося в окуляр, де збільшувалося. Найпотужніший телескоп Г. Галілея збільшував зображення в 30 разів. Відкриття наднового і точного телескопа тієї епохи дозволило Галілею вести безбідний спосіб життя.

31351_900.jpg
980418_w_300.jpg
pb1242477003.jpg
bottom of page